Nasza ocena: 8.5/10

  • 16 stopniowy, elektronicznie sterowany system oporu,
  • 22 predefiniowane program treningowe (w tym 4 sterowane tętnem),
  • Sensory dotykowe umożliwiające kontrolę tętna,
  • 4 profile użytkownika do monitorowania postępów,
  • Wbudowany odbiornik do odczytów z napiersiowego pasa telemetrycznego.

Na pierwszy rzut oka model ten wydaje się być bardzo podobny do modelu C301, i pozornie inna jest w nich tylko cena. Czy C302 jest wart tej nadpłaty? Gdy przyjrzymy mu się bliżej, zaczynamy zauważać różnice, które w pełni usprawiedliwiają wyższą cenę tego modelu.

Rower treningowy york fitness c302

 Źródło: ceneo.pl

C302 ma zdecydowanie wygodniejszą pozycję jazdy niż C301, z większymi możliwościami regulacji pozycji, znacznie lepszymi uchwytami (z dodatkowymi rączkami do jazdy w pozycji kolarskiej oraz podłokietnikami). Ma też doskonały komputer z dużo większym niż w poprzednim modelu wyświetlaczem. Komputer ma 5 LEDowych okien, by informować o wszystkich potrzebnych danych treningowych, takich jak dystans, spalone kalorie, prędkość, tętno itd. Przyciski są nieco mało, ale używanie ich nie sprawia żadnych problemów.

Model ten posiada 22 predefiniowane program treningowe, od delikatnej rozgrzewki do poziomu bardzo zaawansowanego, więc rower powinien posłużyć użytkownikowi przez wiele lat. Cztery programy sterowane tętnem uwzględniają wiek i dostosowują prędkość oraz poziom oporu tak, by utrzymać tętno w odpowiedniej strefie do ćwiczeń aerobowych i spalających tłuszcz. Istnieje również możliwość zaprojektowania swojego własnego programu treningowego, a także użycia funkcji „fitness test”, która pozwala monitorować poczynione podczas treningów postępy.

Pomiar tętna możliwy jest dzięki wbudowanym w kierownicę sensorom dotykowym. Można również użyć napiersiowego pasa telemetrycznego (trzeba go jednak nabyć jako wyposażenie dodatkowe, nie ma go w zestawie) ponieważ komputer posiada wbudowany odbiornik, a pomiar tętna dokonany przy użyciu pasa jest znacznie dokładniejszy, niż gdy korzystamy z sensorów dotykowych.

Inną ciekawą funkcją jest możliwość zachowania ustawień i danych treningowych aż dla czterech użytkowników, dzięki czemu cała rodzina może trenować na urządzeniu, śledząc poczynione postępy.

Podobnie jak w większości urządzeń marki York Fitness , widać tu wysoką jakość oraz dodatki, które ułatwiają użycie sprzętu- jak np. uchwyt na bidon, uchwyt na ręcznik (umiejscowiony za siodełkiem) oraz kółka transportowe. Dwuletnia gwarancja na całą maszynę zwiększa zaufanie do wyboru tego właśnie roweru.

Reasumując, jest to kolejny wysokiej jakości rower York’a – bardzo stabilny i z doskonałą pozycją jazdy. Zdecydowanie wart lekkiej nadpłaty w stosunku do modelu C301.

Zobacz również: Reebok Z9  |  Kettler Giro GT  |  Gadżety rowerzysty |  York Fitness C310 Excel

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało