Ocena (w skali od 1 do 5)

Ocena ogólna: 4,5

Jakość wykonania: 5

Funkcje komputera: 3,5

Wygoda: 5

Stosunek jakości do ceny: 4,5

E3200HRT jest najwyżej notowanym modelem w specyfikacji pionowej marki Vision Fitness w zakresie użytku domowego. Ten wygrywający nagrody model zawiera w sobie mnóstwo funkcji i jest produkowany wedle bardzo wysokich standardów. Dla większości wybór roweru stacjonarnego opierać się będzie na kilku różnych kryteriach, wśród których jednak komfort ćwiczeń powinien znaleźć się tu na pierwszym miejscu-  bez niego motywacja do ćwiczeń zazwyczaj znacznie słabnie.

Vision Fitness E3200HRT

 

Źródło

Dobra jest zatem wiadomość, że rower wyposażony jest w wypełnione żelem, duże i bardzo miękkie siodełko Comfort ARC™.  Jest ono idealne dla tych, którzy mają nieco większą budowę ciała. Siodełko ma możliwość regulacji wysokości i jeśli wzrost użytkownika mieści się w przeciętnych standardach (pomiędzy 155 a 180 cm), brak regulacji siodełka w przód i w tył nie będzie wielkim problemem. Odległość między siodełkiem i kierownicą jest tak zaprojektowana, by użytkownik sam mógł wybrać, czy chce po prostu usiąść i pedałować, czy przyjąć bardziej agresywny, wyścigowy styl jazdy. Kierownica wyposażona jest w podłokietniki, dzięki czemu również taka kolarska postawa jest wygodna. Pedały roweru są samopoziomujące i mają łatwo regulowane pasy. Kombinacja ECB-PLUS™, sterowanego silnikiem magnesu stałego, QUIET-GLIDE™ – cichego,  wielorowkowego paska napędu rozrządu i 11- kilogramowego, wyważonego koła zamachowego oznacza płynną i elastyczną pracę urządzenia przy każdym z 16 stopni oporu, zapewniając wyzwanie na każdym poziomie zaawansowania treningu.

Konsola komputera umożliwia jasne i czytelne wyświetlanie danych na dużym wyświetlaczu LED, zawierającym wyprofilowane okienka na czas, prędkość, spalone kalorie oraz tętno. Programy zawierają klika opcji kontroli tętna, treningu interwałowego ze sprintem oraz 8 treningów anaerobowych, a nawet indywidualny program definiowany przez użytkownika. Komputer ma wbudowany odbiornik umożliwiający kontrolę tętna przy użyciu pasa telemetrycznego, zapewniającego znacznie dokładniejsze pomiary tętna niż te, które można uzyskać korzystając z umieszczonych na rączkach kierownicy sensorów dotykowych.

Rower ma rozmiary typowe dla rowerów pionowych, zajmuje powierzchnię 104 cm x 66 cm x 142 cm (długość x szerokość x wysokość), jego waga całkowita to 47 kg. Rama jest solidna i może utrzymać użytkownika do 135 kg wagi.

ZALETY

  • Fantastyczna jakość budowy
  • Bardzo wygodne siedzenie
  • Dobry stosunek ceny do jakości

WADY

  • Jest nieco mniej „rozrywkowy” w porównaniu do innych rowerków typu premium.

Podsumowanie

Reasumując, E3200 zaspokaja wszystkie wymagania jakie rynek narzuca na rowery pionowe – dużą wygodę, wysoką jakość I wystarczająco dużą ilość opcji by utrzymać poziom motywacji i wyzwań treningowych u ćwiczącego. Inne marki prestiżowe mogą oferować najnowsze technologiczne gadżety w komputerze urządzenia (np. stację dokująca do iPoda i funkcje treningowe dostępne online), jednak suma sumarum, model ten broni się swoim własnym wyposażeniem.

Zobacz również: Kettler Polo M  |  Horizon Fitness  |  Pas telemetryczny  |  Pedały samopoziomujące  |  Motywacja do ćwiczeń

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało