Model 310 Excel to zdecydowanie jedna z najwyżej ocenianych pozycji wśród propozycji York Fitness. Jest to  rower z elektromagnetycznym systemem hamowania i 32-stopniowym zakresem regulacji obciążenia. Może być zasilany zarówno sieciowo (230V / 50Hz; jednak zasilacz nie wchodzi w skład zestawu, należy go dokupić oddzielnie) jak i przez wbudowany w rower generator. Wymiary rowerka to 108 x 55 x 151 cm, jego ciężar – 40 kilogramów (z czego ok. 7,5 kg stanowi koło zamachowe), jednak dzięki rolkom transportowym bez problemu można go przesuwać po mieszkaniu.  Regulacji podlega wysokość i poziome ustawienie bardzo ergonomicznego siodełka, jak również kąt nachylenia kierownicy. 310 Excel posiada też ułatwione wejście na sprzęt. Tętno mierzone jest przy użyciu umieszczonych na kierownicy sensorów dotykowych. Maksymalna waga użytkownika to 130 kilogramów (korzystanie z cykloergometra przez osoby cięższe mogłoby negatywnie wpłynąć na płynność jego pracy), aczkolwiek jest to waga dla znakomitej liczby użytkowników wystarczająca.

Rower Treningowy York Fitness C310 Excel

Na 3 kolorowym wyświetlaczu LCD podczas treningu pojawiają się informacje odnośnie czasu, prędkości (liniowej i obrotowej), dystansu, wydatku energetycznego, tętna i mocy w Watach. Przekroczenie granicy tętna maksymalnego sygnalizowane jest dźwiękowo. Można skorzystać również z automatycznego wyboru jednej z trzech stref treningowych. Ćwiczenia  mogą być urozmaicone dzięki 22 programom treningowym, z czego 12 jest predefiniowanych, jest też program manualny, sterowany mocą, jeden program ustawiony przez użytkownika, 4 sterowane są tętnem. Jest również możliwość wyboru jednego z 3 programów zorientowanych na określony z góry cel czasowy, odległościowy lub odnośnie liczby spalonych kalorii.

Na rower York Fitness C310 Excel udzielana jest 24-miesięczna gwarancja dla użytkowników prywatnych .

Zobacz również: Poziomy rower treningowy Kettler Giro R  |  Kettler Polo M  |  Horizon Fitness  |  Rower pionowy Kettler E3 

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało