C220 Perform to magnetyczny, sterowany silnikiem rower pionowy firmy York Fitness. Urządzenie stanowi nowość w ofercie marki, zostało wypuszczone na rynek w 2012 roku. Jest to znakomite narzędzie dla tych, którzy w zaciszu swojego mieszkania chcą uzyskać świetną sylwetkę i polepszyć kondycję. Rower zasilany jest przez wbudowany generator (zasilacz należy do wyposażenia dodatkowego). Ćwiczący na tym cykloergometrze mogą dokładnie dostosować poziom oporu do swoich możliwości, można je bowiem ustawić  (elektronicznie) w skali od 1 do aż 32, a to między innymi dzięki ważącemu 6,5 kg kołu zamachowemu.

Rower zajmuje przestrzeń o wymiarach 90 x 55 x 150 cm, waży 34 kg (ale posiada rolki transportowe, znacznie upraszczające kwestię przemieszczania roweru po pomieszczeniu).  Maksymalna masa ćwiczącego użytkownika to aż 150 kg, urządzenie jest więc bardzo wytrzymałe. Regulacji podlega siodełko (zarówno w pionie jak i w poziomie) jak również kąt nachylenia kierownicy.  Tuż pod kierownicą znajduje się również uchwyt na bidon z wodą bądź napojem izometrycznym.

York Fitness C220 Perform

Wyświetlacz LCD konsoli roweru ma jedno okno, na którym pojawiają się wszystkie istotne dla ćwiczącego informacje odnośnie jego treningu – czas, prędkość (liniowa w kilometrach na godzinę i obrotowa w obrotach na minutę), przebyty dystans, szacowana liczba spalonych kalorii, moc w watach oraz tętno w uderzeniach na minutę. Jest ono mierzone za pośrednictwem znajdujących się na uchwytach kierownicy sensorów dotykowych. Użytkownik może skorzystać z 19 różnych programów treningowych (w tym 4 sterowanych tętnem), dzięki czemu trening nie powinien stać się monotonny i nudny. Istnieje możliwość zapisania 4 profili użytkowników oraz ustawienia jednego indywidualnego, definiowanego przez użytkownika programu.
Można również przeprowadzić test sprawności oraz skorzystać z funkcji Body FAT.

York Fitness C220 Perform Rower treningowy - konsola

Rower objęty jest 24 miesięczną gwarancją dla użytkowników domowych.

Zobacz także: Rower stacjonarny Kettler Golf M  |  Rower pionowy Kettler E7  |  Rower Spinningowy Kettler Ergorace  |  Rower Vision Fitness E3200HRT 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało