Rowery treningowe są jednym z najczęściej wybieranych urządzeń cardio – zarówno przez osoby walczące ze zbędnymi kilogramami, jak i przez tych, których celem jest zwiększenie wydolności organizmu. Rower pozwala na zrobienie świetnych treningów interwałowych i aerobowych. Intensywny trening na rowerku pozwala na spalenie 400-600 kcal w ciągu godziny (jest to jednak kwestia indywidualna, zależy zarówno od intensywności, jak i wieku, wagi i składu ciała – osoba, której wagę stanowią głównie mięśnie spali dużo więcej niż osoba o tej samej masie ciała, ale z większym udziałem tkanki tłuszczowej).

Rower stacjonarny C-I 7000 York Fitness
Ostatnimi czasy marka York Fitness wprowadziła na rynek zupełnie nowy model rowerka stacjonarnego. C-I 7000 to rowerek dedykowany zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i małym siłowniom i klubom fitness. Wynika to między innymi z jego dużej wytrzymałości – na rowerku tym mogą ćwiczyć osoby ważące nawet 180 kilogramów. Ma wymiary 104 x 55 x 143 cm, waży 45 kilogramów (ale ma rolki transportowe, umożliwiające przestawianie urządzenia w dowolny kąt pomieszczenia). 13,5 kilogramów waży koło zamachowe, zapewniające płynną pracę urządzenia. Może być zasilany sieciowo, ale jest to opcja dodatkowa, ponieważ C-I jest modelem z wbudowanym generatorem. System hamowania jest elektromagnetyczny, dzięki czemu skala obciążenia jest duża (1-40), co daje możliwość dokładnego dopasowania poziomu intensywności do kondycji i preferencji użytkownika.

Komfortowy trening zapewnia wygodne siodełko, które ma możliwość regulacji nachylenia oraz wysokości. Niestety regulacji ni podlega kierownica, jednak wyprofilowanie kierownicy pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji ciała.
Na przejrzystym, 7 calowym wyświetlaczu pojawiają się wszystkie niezbędne parametry treningu – czas, prędkość, dystans, palone kalorie czy poziom tętna. Zmierzyć je można zarówno poprzez chwycenie za sensory dotykowe, umieszczone przy kierownicy rowerka, jak i poprzez skorzystanie z bezprzewodowego pasa telemetrycznego – rowerek posiada wbudowany odbiornik, ale sam pas trzeba zakupić oddzielnie.

Rower stacjonarny C-I 7000 York Fitness konsola

Użytkownik może też skorzystać z jednego z 28 programów treningowych, wśród których zajduje się 12 programów predefiniowanych, 4 programy sterowane tętnem, program sterowany mocą, programy celowe (zorientowane na czas, dystans lub liczbę spalonych kalorii), program manualny oraz 7 programów, które użytkownicy mogą zaprojektować sami. Dzięki nim podczas treningu nie grozi nam nuda i łatwiej jest osiągnąć cele.

Z dodatkowych funkcjonalności rowerek posiada uchwyt na bidon, gniazdo mini-jack do podłączenia MP3, port USB do ładowania telefonu/MP3 oraz podpórkę pod gazetę lub tablet.

 

Zobacz również:  Magnetyczny rower treningowy Horizon Fitness Colima Pro  |  Poziomy rower treningowy York Fitness C 215 Perform   |  Domowy rowerek  York Fitness C Quest  |  Rower treningowy Kettler Golf P

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało