Każda domowa siłownia powinna być wyposażona zarówno w sprzęt do treningu siłowego (na przykład hantle) jak i urządzenie cardio – najlepszą opcją jest rowerek, stepper, bieżnia lub orbitrek. Kombinacja ćwiczeń  aerobowych i anaerobowych to gwarancja pięknej, smukłej sylwetki.
Rower treningowy York Fitness C Quest to pionowy rowerek z magnetycznym systemem hamowania, stanowiący jeden z podstawowych i najprostszych modeli w ofercie marki. Jego prostota nie oznacza jednak braku funkcjonalności  – rowerek jest doskonałą maszyną uzupełniającą każdą domową siłownię.

Rower pionowy York Fitness C Quest

Jest zasilany na baterie, więc nie ma konieczności ustawiania go w pobliżu gniazdka elektrycznego, można go zatem ustawić w dowolnym kącie mieszkania bez obaw, że będzie przeszkadzał. Nie zabiera on jednak zbyt wielkiej powierzchni – ten ważący 23kg rowerek ma wymiary  84 x 48 x 120 cm, jest więc urządzeniem dość kompaktowym. Rolki transportowe dodatkowo pomagają w ustawieniu urządzenia w dowolnym miejscu. Masa koła zamachowego to 4 kilogramy. Regulacji podlega nachylenie kierownicy oraz nachylenie  i odległość siodełka, czyli parametry rowerka można dopasować do wymiarów osoby ćwiczącej.

Rower pionowy York Fitness C Quest - pulpit

Poziom trudności ćwiczeń na rowerku C Quest zależy od prędkości pedałowania oraz od wybranego poziomu oporu. Użytkownik może zmieniać go manualnie kręcąc pokrętłem i do dyspozycji ma 8 różnych poziomów. Na wyświetlaczu pojawiają się najważniejsze parametry treningu, takie jak czas, odległość (pokonana podczas danego treningu oraz całkowita), częstotliwość pedałowania, przybliżona liczba spalonych kalorii oraz poziom tętna. Kontrola poziomu tętna jest możliwa dzięki zamieszczonym przy kierownicy sensorom dotykowym. Nośność rowerka to 120kg.

Opinie [źródło: ceneo.pl] są pozytywne:

„Bardzo dobry sprzęt, wręcz idealny dla początkujących kandydatów do aktywnego trybu życia. Rower jest poręczny, cichy, funkcjonalny i na dodatek ładny. Same plusy.”

„Bardzo fajny sprzęt rehabilitacyjny i do ćwiczeń polecam wszystkim młodym i starszym dobra cena po zakupie jestem zadowolona.”

 

Zobacz również:  Rower treningowy Kettler Golf P  |  Rower spinningowy Horizon Fitness S3  |  Wszystko o Marce Axer Sport  |  Rower treningowy York Fitness C210 Perform

 

Incoming search terms:

 • trekkingowy rower

Comments

 1. Albercik / Sie 14th, 2014 6:52 Quote Odpowiedz

  WItam. Mam pytanie, czy ten rowerek „York C Quest” wystarczy dla kogoś o wzroście 187 cm czy może być za mały ?

  • fitness / Sie 22nd, 2014 7:56 Quote Odpowiedz
   ADMIN

   Przy wyborze roweru treningowego ważnym kryterium jest maksymalna masa ćwiczącego oraz długość nóg – tak, aby przy najniższym ustawieniu pedału noga pozostała lekko ugięta w kolanie. Rowerki York C Quest i C110 Active pozwalają ćwiczyć osobom o masie do 120 kg, a maksymalna odległość siodełka od pedału wynosi 87 cm.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało