Amatorzy kolarstwa oraz intensywnych, interwałowych treningów chętnie wybierają rowery spinningowe. Doskonale odzwierciedlają jazdę na rowerze szosowym, dzięki czemu pomagają przygotować się do sezonu bez względu na warunki atmosferyczne. Jazda na nich jest cięższa niż na rowerze stacjonarnym, więc jeśli lubicie naprawdę duży poziom trudności, to rower spinningowy jest dla Was.

Lifecycle GX Rower Spinningowy

LifeCycle GX to propozycja marki Life Fitness, znanej na naszym rynku z produktów o wysokiej jakości. Solidną i wytrzymałą konstrukcję zapewnia wykonaniu z najlepszych materiałów o dużej trwałości,  jak również dbałości o detale wykończenia. Ramę wykonano z powlekanej stali, ma ona również osłony z tworzywa – zabezpieczają one przed brudem, potem czy wodą. Rower jest niezbyt duży, ma wymiary 139 x 58 x 100 cm i nadaje się do niewielkich pomieszczeń. Dodatkowo należy nadmienić, iż rower nie wymaga zbyt wiele pracy przy konserwacji, wystarczy utrzymanie w czystości. Rower pracuje też bardzo cicho – na tyle, że bez obaw można na nim jeździć nawet w nocy.

Lifecycle GX Rower Spinningowy

Gabaryty rowerka można dopasować do własnych upodobań. Regulacji w pionie i poziomie podlega siodełko, zmieniać można również wysokość kierownicy. Ma ona ergonomiczny kształt, wykonano ą z niewchłaniającego potu tworzywa i można na niej ułożyć ręce w kilku pozycjach. Dzięki pedałom SPD można trenować zarówno w zwykłym, sportowym obuwiu, jak i w tradycyjnych butach kolarskich.

Rower pracuje płynnie nie tylko dzięki zapewniającemu bezwładność, umieszczonemu z tyłu kołu zamachowemu, ale również poprzez karbowany pas i magnetyczny, podwójny hamulec. Oporem steruje się manualnie przy użyciu dźwigni w 20 stopniach, określonych przez białe znaczniki na dźwigni.

Lifecycle GX Rower Spinningowy

Ponieważ przy bardzo intensywnej jeździe należy pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu, przy kierownicy umieszczono uchwyty na bidony z wodą.

LifeCycle GX dostępny jest w dwóch wersjach – z konsolą lub bez. Zasilana na baterie konsola jest dotykowa i pozwala na bieżąco kontrolować parametry treningu, takie, jak prędkość, dystans, kalorie, czas, poziom oporu i tętno. Pomiar ostatniego z parametrów wymaga posiadania dodatkowego pasa telemetrycznego firmy Polar.

Lifecycle GX Rower Spinningowy

„Super rower, bardzo solidnie zbudowany i cichy. Używa go też  moja żona, że jest z niego bardzo zadowolona. Trochę drogi, ale wart swojej ceny.” [źródło opinii]

 

Zobacz również:  Korzyści i przykłady treningu interwałowego na rowerku stacjonarnym  |  Rower Poziomy / Orbitrek Hybrid Trainer ProForm  |  Oprogramowanie Passport w rowerach Horizon i Vision Fitness  |  Rowery spinningowe marki SPINNING

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało