Kettler Race jest solidną 70 kilogramową maszyną do treningu jazdy wyczynowej – „ściganie” na niej bardzo przypomina typowe wyścigi kolarskie. Posiada magnetyczny system hamowania i 18kilogramowe koło zamachowe. Zasilany jest na baterie, nie ma więc konieczności podłączania maszyny do gniazdka podczas treningu – co jest bardzo wygodne, ponieważ możemy postawić rower w dowolnym miejscu pokoju. Potrzebna dla urządzenia przestrzeń to 131 / 53 / 126 cm.

Kettler Race

Ćwiczący może wybrać jeden z dziesięciu stopni obciążenia (regulując je manualnie, z tego też powodu w modelu tym nie występują odgórnie zdefiniowane programy treningowe). Wciąż jednak istnieje możliwość kontroli podstawowych parametrów treningu, które wyświetlają się na ekranie komputera (są to prędkość, odległość, całkowita odległość w km, czas, ilość spalonych kalorii). Za pomocą klipsa na ucho lub bardziej rekomendowanego (ze względu na zdecydowanie większą dokładność wyników) pasa telemetrycznego Cardio-Plus-Set można kontrolować wysokość tętna. W fazie spoczynku można też przeprowadzić ocenę sprawności (następuje ona w oparciu o czas w jakim tętno spada po treningu do swojej normalnej wartości). Pas napiersiowy nie jest dołączony do zestawu, stanowi wyposażenie dodatkowe.

Kettler Race 1

 

Maksymalna waga użytkownika roweru Kettler Race to 130 g. Dla większej wygody zarówno siodełko jak i kierownica podlega regulacji (siodełko można ustawić na różnej wysokości, można też regulować jego ustawienie w poziomie, w kierownicy zaś zmienić można kąt nachylenia). Transport tej ciężkiej maszyny ułatwiają rolki transportowe.

Rower objęty jest 36 miesięczną gwarancją.

Wybrane opinie użytkowników:

„Sprzęt z najwyższej półki, precyzyjne i wysokiej jakości wykonanie. Trening jest bardzo efektywny. Polecam!” Źródło

Zobacz również:  Testy rowerów  |  Jak ćwiczyc na rowerze treningowym? | Jak wybrać rower treningowy? |  Zalety treningu na rowerze stacjonarnym |  Spinning – Indoor Cycling – Power Bike

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało