Rowery spinningowe bardzo różnią się od typowych rowerów treningowych, ale też bardzo odmienne jest ich wykorzystanie. Spinning jest dyscyplin bardzo dynamiczną, angażującą wiele partii mięśniowych. Tego typu rowery są wykorzystywane do jazdy wyścigowej, więc muszą być zdecydowanie bardziej wytrzymałe od tradycyjnych rowerów pionowych, na których jazda jest dużo bardziej rekreacyjna.

Kettler Giro GT

Kettler Giro GT to zasilany generatorem rower spinningowy, ważący 45 kg i zajmujący przestrzeń o wymiarach 117 x 59 x 110 cm. Ma magnetyczny, sterowany silnikiem system hamowania, w skład którego wchodzi aż 18-kilogramowe koło zamachowe, które pozwala na płynną regulację obciążenia w skali 1 -32 (steruje się nią z poziomu komputera roweru, elektronicznie).  Użytkownik ma możliwość wyboru jednego z 12 programów treningowych (w tym 1 sterowany tętnem). Oczywiście wyświetlacz pokazuje również niezbędne parametry treningowe typu czas, odległość, całkowita przebyta odległość w kilometrach, prędkość, częstotliwość pedałowania i przybliżona ilość spalonych podczas treningu kalorii. Tętno może być mierzone za pomocą umieszczonych na rączkach kierownicy sensorów dotykowych bądź znacznie bardziej dokładnego bezprzewodowego, napiersiowego pasa telemetrycznego Cardio-Plus-Set (nie wchodzi on jednak w skład zestawu i należy go nabyć oddzielnie). Ponadto rower wyróżnia się profesjonalnym, sportowym designem. Ćwiczący może dostosować do swojej postury zarówno siodełko (regulacja w pionie i poziomie) jak i kierownicę (regulacja nachyleniai). Maksymalny udźwig roweru to 130 kg.
Rower przeznaczony jest do użytku domowego i objęty jest 36 miesięczną gwarancją.

Kilka opinii użytkowników:

„Wspaniały sprzęt!!!wart swojej ceny” [źródło]

„Bardzo dobry sprzęt o ogromnych możliwościach” [źródło]

Zobacz również:  Rower pionowy Kettler E3  |  Spinning rowerowy  |  Kettler Golf R – rower poziomy  |  Kettler Giro P |  BH Fitness – o marce

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało