Jest to zdecydowanie jeden z bardziej profesjonalnych rowerów spinningowych marki Kettler. Ergorace to ergometr, który może być wykorzystywany zarówno w warunkach domowych jak i w siłowniach. Waży aż 80 kg, jego transport po pomieszczeniu ułatwiają rolki transportowe. Podobnie jak pozostałe modele spinningowe Kettlera ma koło zamachowe ważące około 18kg, jednak jego system hamowania jest elektromagnetyczny – skala obciążenia mierzona jest więc w Watach, w przeskokach co 5 Wat, od 25 do aż 600 !!

Kettler Ergorace

Komputer posiada 10 zdefiniowanych programów treningowych, z czego aż 5 sterowanych jest tętnem. Może być ono mierzone przy użyciu klipsa na ucho lub, znacznie bardziej dokładnego, pasa telemetrycznego (który dołączony jest do zestawu). Można również dokonać oceny sprawności poprzez pomiar tętna w fazie spoczynku (im prędzej tętno spada do wielkości wyjściowej, tym lepsza jest kondycja użytkownika). Na wyświetlaczu komputera pojawiają się oczywiście informacje odnośnie czasu, prędkości, częstotliwości pedałowania, odległości, całkowitej liczby przejechanych na rowerze kilometrów, przybliżonej liczby spalonych kalorii a także mocy w Watach. Trening może zostać ukierunkowany na strefy FIT, FAT lub MANUELL.

Kettler Ergorace Konsola

 

Siodełko można regulować zarówno w pionie jak i w poziomie, regulacji podlega także nachylenie kierownicy. 130 kilogramów to maksymalna masa użytkownika (użytkowanie Kettler Race przez osobę cięższą może wpłynąć na właściwą pracę urządzenia).

Kettler Ergorace siodełko

Długość okresu gwarancyjnego zależy od sposobu wykorzystania ergometru – do użytku domowego jest to 36 miesięcy, do komercyjnego – 24.

Jest świetnym urządzeniem pomagającym w przygotowaniach do sezonu narciarskiego lub kolarskiego.

Wybrane opinie użytkowników:

„Zalety: wygodne siodełko, solidnie wykonany, kółka ułatwiające przesuwanie. Zawodowy rower, opór magnetyczny, w praktyce bardzo przypomina jazdę na prawdziwym rowerze. Bardzo solidne wykonanie. rewelacyjna jakość w stosunku do ceny…”

„Bardzo stabilny i cichy. Poza tym wszystkie zalety ergometru – pomiar mocy hamowania, kadencja, puls, predkość itd.
Oprogramowanie do treningu na PC (Kettler World Tours) trochę w tyle za np. UniVet Systems, ale może nowa wersja 2.0 będzie lepsza.”

[Źródło: skapiec.pl]

Zobacz również: Rower Poziomy York Fitness C760  |  Kettler Race rower spinningowy  |  Kettler RE 7 – rower poziomy  |  Gadżety Rowerzysty  |  Prawidłowa pozycja jazdy na rowerze treningowym

 

 

Incoming search terms:

  • rower spinning

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało