Rower C760 to jedyny rower poziomy w ofercie marki York Fitness. Jest idealnym narzędziem ćwiczeń dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, sporą nadwagę lub prowadzą siedzący tryb życia i nie chcą obciążyć lędźwiowego odcinka kręgosłupa jazdą na rowerku pionowym. Stanowi też świetne rozwiązanie dla seniorów oraz osób w trakcie rehabilitacji. Posiada bardzo wygodny fotel, który można regulować zarówno w pionie jak i w poziomie. Regulacji nie podlega kierownica, co jednak nie stanowi problemu, gdyż w przeciwieństwie do roweru pionowego – nie korzystamy z niej podczas jazdy. Rower ma wymiary 170 x 70 x 95 cm i bez większych przeszkód mogą na nim ćwiczyć osoby ważące do 115 kg.

Jest to zasilany sieciowo rower z magnetycznym, sterowanym silnikiem systemem hamowania. Masa koła zamachowego to 6 kg. Z poziomu komputera wybrać można jeden z 16 poziomów obciążenia, dostosowując tym samym trening do możliwości organizmu.

York Fitness C760 rower

 

Posiada on bardzo duże możliwości urozmaicenia treningu dzięki 23 (!) programom treningowym (są wśród nich 4 programy, które użytkownik może sam zaprojektować, 1 program mocy, 12 programów predefiniowanych oraz 4 sterowane tętnem). Posiada też funkcję SCAN, Recovery Test oraz Body FAT.  Samo tętno może być mierzone za pomocą sensorów dotykowych bądź bezprzewodowego pasa telemetrycznego (Cardio Kit lub Kettler Cardio-Puls-Set, pas nie wchodzi jednak w skład zestawu i należy go zakupić jako wyposażenie dodatkowe). Na wyświetlaczu pojawiają się oczywiście podstawowe parametry treningowe – czas, odległość, prędkość oraz liczba spalonych kalorii. Rower posiada rolki transportowe i stopki poziomujące.

Na urządzenie udzielana jest gwarancja 24 miesięczna dla użytkowników indywidualnych oraz 12 miesięczna dla firm.

Wybrane opinie użytkowników:

„Sprzęt dobry, cena przystępna, ogólnie zapewne mało popularny, ale dla mnie spełniający swą funkcję.”

„+ wygodne siodełko, solidnie wykonany, kółka ułatwiające przesuwanie. Super!”

Źródło

Zobacz również:  Rower Spinningowy Kettler Race |  Rower Poziomy Kettler RE7  |  York Fitness Anniversary C202  |  Test – York Fitness C302

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało