Firma Kettler podkreśla, iż cechami najbardziej charakteryzującymi produkty marki są nowoczesność, funkcjonalność oraz nowoczesny, zgodny z bieżącymi trendami styl. Taki też jest poziomy rower Kettler RE7.

Ten zasilany sieciowo elektromagnetyczny ergometr zasilany może być przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego (co bardzo dobrze świadczy o jego wytrzymałości, ponieważ sprzęt komercyjny jest zazwyczaj bardziej wytrzymały od przeciętnych urządzeń domowych ze względu na większą częstotliwość użytkowania). Waży 67 kg, z czego aż 10 kilogramów ma koło zamachowe. Pozwala ono na ustawienie obciążenia w skali od  25 do 400 W (w odstępach co 5 W, niezależnie od prędkości obrotowej). Maksymalna waga użytkownika to 150 kilogramów (jako rower poziomy jest wskazany szczególnie dla osób mających problemy z kręgosłupem, osób starszych a także otyłych, choć oczywiście nie ma przeciwwskazań do korzystania z niego przez osoby młode i w pełni sprawne).  Jego wymiary po rozłożeniu to 171 x 56 x 123 cm. Regulacji podlega pozycja siodełka, ale nie jego wysokość. Siedzisko jest bardzo wygodne i ma szerokie oparcie. Samopoziomujące pedały wyposażone są w paski, przytrzymujące stopy podczas treningu.

Ergometr Kettler RE7Źródło

Komputer sterujący Siemens umożliwia korzystanie z 48 programów treningowych, w tym aż 5 sterowanych jest tętnem (można je mierzyć za pomocą klipsa na ucho lub bardziej dokładnego bezprzewodowego pasa telemetrycznego, dołączonego do zestawu). Na wyświetlaczu urządzenia, oprócz wysokości tętna  pojawiają się informacje dotyczące mocy, czasu, odległości, całkowitej liczby kilometrów, prędkości, częstotliwości pedałowania, oraz zużycia energii. Kettler RE7 umożliwia też wykonanie testu IPM, który po wpisaniu danych użytkownika  (wzrost, wiek, waga) oblicza profil wysiłkowy oraz tętno docelowe. Komputer zapamiętuje profile 4 użytkowników.

Rower poziomy Kettler RE7 wyświetlacz

Źródło

Rolki transportowe umożliwiają przemieszczanie roweru w obrębie pomieszczenia. Gwarancja udzielana jest na 36 miesięcy do użytku domowego oraz na 24 miesiące do użytku komercyjnego.

Zobacz również:  York Fitness C202 | Kettler Golf R  |  Wszystko o marce Kettler  |  Rowery mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne  |  Podział rowerów ze względu na pozycję ćwiczeń

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Trackbacks

  1. Paź 2nd, 2013 11:29