Marka Kettler znana jest z wysokiej jakości wykonania rowerów tradycyjnych i treningowych. E7 to najwyższy model z serii E. Ważące 45 kg urządzenie zasilane jest sieciowo i posiada elektromagnetyczny system hamowania. Koło zamachowe waży 10 kg i zapewnia płynną pracę urządzenia. Skala obciążenia jest mierzona nie w punktach a w Watach, w skali od 25 do 400 Wat, przy czym jeden poziom obciążenia to 5W, niezależnie od prędkości obrotowej. Wymiary tego ergometru to 115 x 54 x 125 cm. Regulacji podlega wysokość kierownicy (charakteryzującej się bardzo specyficzną budową), a także pozycja oraz wysokość ergonomicznego siodełka (odległość między pedałami a siodełkiem może wynosić od 72 do 100 cm). Nośność modelu E7 to aż 150 kg.

Kettler E7 Rower Treningowy

Pomiar tętna podczas treningu na rowerze jest możliwy za pomocą klipsa na ucho bądź znajdującego się w wyposażeniu dodatkowym pasa telemetrycznego, który zaleca się przez wzgląd na bardzo dużą dokładność pomiaru – może to mieć wpływ na efektywność przeprowadzonego treningu. Wartość wysokości tętna pojawia się na wyświetlaczu wraz z innymi parametrami treningowymi (czas, prędkość liniowa i obrotowa, dystans, dystans całkowity, wydatek energetyczny, częstotliwość pedałowania, moc w Watach). Przekroczenie górnej granicy poziomu tętna sygnalizowane jest dźwiękowo. W fazie spoczynku można przeprowadzić test, pozwalający określić na jakim poziomie znajduje się kondycja ćwiczącego.

Kettler-E7-Rower-Treningowy-Komputer

 

Ogromną zaletę roweru stanowi duży wybór programów treningowych – jest ich aż 48, w czym 5 jest sterowanych tętnem. Co więcej, komputer zapamiętuje ustawienia profili 4 różnych użytkowników, którzy mogą dzięki temu śledzić swoje postępy w ćwiczeniach.

Ergometr Kettler E7 nadaje się zarówno do użytku domowego jak i komercyjnego.

Opinie użytkowników:

„Doskonały rowerek za racjonalną kasę.” Źródło

„Rower spełnia wszystkie moje oczekiwania. Wart swojej niemałej ceny.” Źródło

Zobacz również:  Kettler Giro P  |  Kettler Golf R  |  Rower Poziomy York Fitness C760  |  York Fitness C202  |  Reebok Z9

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało