Kettler Polo M to charakteryzujący się prostą budową rower o magnetycznym systemie hamowania. Jego koło zamachowe waży 7 kilogramów. Użytkownik ma do dyspozycji manualną, dziesięciostopniową regulację oporu, dzięki której może kalibrować stopień trudności ćwiczeń. Samo urządzenie nie jest ciężkie, waży 32 kg i zajmuje przestrzeń o wymiarach 105 x 53 x 128 cm. Nie trzeba go podłączać do sieci, komputer zasilany jest bowiem za pomocą baterii.

Kettler Polo MŹródło

 

 

Na regulowanej kierownicy znajdują się sensory dotykowe, umożliwiające ćwiczącemu pomiar tętna – jest to szczególnie istotne dla osób, które właśnie za pomocą pulsu określają swoje cele treningowe (w zależności od wysokości tętna, można wykonywać trening rekreacyjny, spalający tłuszcz, cardio lub beztlenowy). Użytkownik może również skorzystać z bezprzewodowego pasa telemetrycznego, jednak musi dokupić go oddzielnie, gdyż nie jest dołączony do zestawu. Maksymalna masa ciała osoby ćwiczącej to 130 kg. Użytkownik może również dopasować wysokość, na jakiej umieszczone jest siodełko, dostosowując ją do swojego wzrostu.

Unowocześniona wersja roweru posiada również duży i czytelny wyświetlacz, na którym pojawiają się najważniejsze dla osoby ćwiczącej parametry treningu – czas, odległość, prędkość, wydatek energetyczny, częstotliwość pedałowania, całkowita liczba przebytych kilometrów oraz oczywiście, poziom tętna. Istnieje również możliwość pomiaru tętna w fazie odpoczynku, podczas której dokonuje się oceny sprawności (im szybciej tętno wraca do normy, tym wyżej oceniana jest kondycja użytkownika).

Opinie użytkowników  na temat roweru:

„Bardzo dobry, solidnie wykonany i co najważniejsze spełniający oczekiwania w 100% polecam!”

Źródło

„Solidnie wykonany, bardzo dobrze przedstawiona dokumentacja techniczna oraz treningowa.”

Źródło

„Czy ktoś wie jak wyłączyć ten sprzęt? Ogólnie rower OK 🙂 leciutki i to jest jego plus jeśli chodzi o trening domowy ( łatwo można go przenieść z miejsca na miejsce) chociaż ja jestem przyzwyczajona do rowerów typu Schwinn AC Performance® [ na takim prowadziłam zajęcia pracując jako instruktor fitness):) Jeśli chodzi o coś rekreacyjnego to polecam… (…)”

Źródło

Zobacz również: Horizon Fitness – o marce  |  Kettler E3 – rower pionowy  |  Na co zwracać uwagę, wybierając rower treningowy?  |  Kettler Giro P

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało