Nasza ocena: 9/10

Rower Reebok B5.1e  jest bardzo przyjemny, stabilny, ma regulację siedzenia oraz uchwytów przy kierownicy, jak również bardzo wygodne pedały z paskami. Naszym zdaniem jest to jeden z najwygodniejszych modeli jakie mieliśmy okazję ostatnio używać. Zgodnie z instrukcją maksymalna waga użytkownika to 150 kg.

Rower treningowy Reebok B5.1e

Źródło

Rower Reebeok B5.1 wyposażony jest w 9 programów treningowych, które w pełni pokrywają wszystkie  opcje trening owe jakich możesz potrzebować. Wszystkie te programy mają swoje wizualizacje oraz możliwość ustawienia celów takich jak czas, dystans oraz liczbę spalonych kalorii, a także interwał, spalanie tłuszczu oraz programy wytrzymałościowe.

Dla tych, którzy naprawdę lubią urozmaicenie w treningu – jest też program losowy.

Jak można oczekiwać po rowerze tego kalibru, urozmaicona została strona techniczna. Bardzo spodobała nam się funkcja Watt Control oraz możliwość ustalenia tętna docelowego. Funkcja Watt Control jest świetna do rehabilitacji. Wszystko co trzeba zrobić to wprowadzić docelową moc (watt), a maszyna dostosowuje opór do takiej właśnie mocy. Ostatni program na liście to program sterowany tętnem.

B 5.1 ma wbudowany odbiornik polar, dzięki czemu współdziała z pasem napiersiowym i możesz w ten sposób korzystać z funkcji kontroli tętna, wyświetlanego na wyświetlaczu komputera. Pas napiersiowy nie jest dostępny w zestawie i warto  go dokupić.

Wyświetlacz jest delikatnie podświetlany i podaje wszelkie niezbędne podczas treningu informacje, takie jak prędkość, dystans, czas, poziom oporu, (przypuszczalną) liczbę spalonych kalorii oraz tętno.

Można by dojść do wniosku, że Reebok nieco przedobrzył z liczbą profili użytkowników (jest ich 9), ale naszym zdaniem to świetny pomysł. Pozwalają one zachować wszystkie dane dotyczące indywidualnych ćwiczeń każdego użytkownika. Jest to świetny sposób na katalogowanie danych dotyczących swoich postępów oraz oszczędza niedogodności związanych z wprowadzaniem swoich podstawowych danych przy każdorazowym korzystaniu z urządzenia.

Jak wszystkie inne urządzenia wysokiej jakości, rower posiada wbudowane kółka transportowe, dzięki czemu użytkownik gdy nie korzysta z roweru, może go bez trudu odsunąć na bok.

Wreszcie – w przypadku jakichkolwiek problemów rower objęty jest dwuletnią gwarancją.

 

Wygląd 9
Wygoda 9
Niezawodność 9
Łatwość użycia 9
Kontrola 9,5
Gwarancja 9,5
Cena 9,5
Ogólna ocena 92%

 

ZALETY

  • Możliwość dostosowania ustawień dla maksymalnej wygody
  • Duży wybór programów, wliczając program sterowany tętnem
  • Przejrzysty wyświetlacz

WADY                                                                                                                                       

  • Czepiając się 😉 – niektórzy mogliby nie być zachwyceni tradycyjnym stylem siodełka.

Zobacz również:  Kettler Golf P Eco  |  York Fitness C102  |  York Fitness C301 Diamond  |  Rower treningowy York Fitness C210 Perform

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało