Poziome rowery treningowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują maszyny do treningów cardio, jednak mają problemy z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. Dzięki swojej ergonomii i wygodnemu oparciu, rowery te pozwalają na wykonanie treningu bez dodatkowego bólu. Są to również bardzo dobre maszyny dla osób starszych, rehabilitantów oraz osób z dużą nadwagą.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów marka York Fitness wprowadziła do swojej oferty nowy rower poziomy, model C215 Perform (jest to następca bardzo popularnego modelu C760).

Rower poziomy York Fitness C215 Perform
Ergometr ten sterowany jest silnikiem i wyposażono go w magnetyczny system hamowania. Zasilany jest sieciowo (ze względu na raczej spore jak na rower rozmiary 158 x 63 x 116 cm warto umieścić go blisko gniazda elektrycznego), waży 53 kg z czego aż 6,5kg stanowi masa koła zamachowego. Wysokość wygodnego siedziska można oczywiście regulować, dzięki czemu parametry roweru dostosowuje się do wzrostu użytkownika, zapewniając mu maksymalnie wygodny, komfortowy trening. Nośność roweru to 130 kg.
Poziom trudności treningu wykonywanego na modelu C215 Perform można dowolnie dopasować do kondycji i możliwości użytkownika, opór ma bowiem aż 32 stopniową skalę, którą steruje się elektronicznie z poziomu komputera. Wbudowano w nim również aż 22 programy treningowe (w tym program manualny, celowe, 12 programów predefiniowanych, i aż 4 sterowane tętnem, dzięki czemu parametry treningu mogą być idealnie dopasowane do celu treningowego użytkownika). Tętno można zmierzyć korzystając z sensorów dotykowych umieszczonych na poręczach przy siedzisku. Niestety, rower nie posiada odbiornika umożliwiającego współpracę z bezprzewodowym pasem telemetrycznym. Jest za to możliwość wprowadzenia i zapamiętania danych aż czterech użytkowników (dzięki czemu mogą oni na bieżąco monitorować postępy, ale również nie mają konieczności każdorazowego wprowadzania swoich danych do komputera).

Rower poziomy York Fitness C215 Perform - pulpit
Na wyświetlaczu umieszczonym na wprost siedziska pojawiają się wszystkie parametry treningu, to jest: czas, odległość, odległość całkowita, prędkość, częstotliwość pedałowania, wydatek energetyczny (czyli tak bardzo nas interesująca liczba spalonych kalorii), moc w Watach oraz tętno. Pod komputerem umieszczono uchwyt na bidon, dzięki czemu użytkownik może podczas treningu pamiętać o odpowiedni nawodnieniu.

Zobacz również: Rower stacjonarny York Fitness C Quest  |  Rower treningowy Kettler Golf P  |  Rower treningowy York Fitness C220 Perform  |  Rower treningowy York Fitness C Aspire

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało