Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć w tej maszynie Kettlera jest oryginalny wygląd czarno – białej lakierowanej obudowy, który obiecuje wysoką jakość wykonania urządzenia jeszcze przed skorzystaniem z niego. Po testach kilku rowerów tej niemieckiej marki nasze oczekiwania były naprawdę wysokie – i nie zawiedliśmy się.

Kettler Golf P Eco

Źródło

Jest tyle rzeczy o których trzeba powiedzieć, opisując ten rower treningowy, że  trudno zdecydować od czego zacząć. Zacznijmy jednak od nazwy: „ECO”, która oznacza, że energia potrzebna do działania maszyny (zarówno konsoli jak i systemu oporowego) pochodzi nie z zasilania elektrycznego, ale z energii wytworzonej i zmagazynowanej podczas pedałowania. Kettler twierdzi, że zmniejsza to emisję dwutlenku węgla! Bez względu na to, jak wiele jest w tej informacji prawdy, ważniejszą korzyścią jest to, że rower można ustawić w dowolnym miejscu w domu nie martwiąc się o aspekty estetyczne ani praktyczne rozciągniętych na podłodze kabli.

W Golfie P Eco znajdziesz wszystko czego można oczekiwać od roweru w tym przedziale cenowym, rower posiada słusznej wielkości 9 kg koło zamachowe zapewniające odpowiednią płynność jazdy. Siodełko jest wygodne i regulowane na kilka możliwych sposobów, zapewniających takie ustawienie, które umożliwi idealną pozycję do jazdy. Pedały są odpowiedniej wielkości i zaopatrzone są w regulowane paski. Nie tylko w siodełku jest możliwa zmiana ustawień – regulacji podlega również kierownica a także konsola, którą można odchylać w celu zapewnienia idealnego kontrastu dla dwóch wyświetlaczy. Konstrukcja konsoli przypomina zresztą bardziej komputer sterujący drogiego samochodu sportowego niż tradycyjnego urządzenia do ćwiczeń.

Rower treningowy Kettler Golf P Eco ma 8 wbudowanych programów treningowych w tym dwa sterowane tętnem. Robiącą ogromne wrażenie funkcją jest zmiana koloru podświetlenia konsoli w zależności od intensywności treningu (niebieski kolor podświetlenia oznacza, że użytkownik nie pracuje wystarczająco ciężko, zielony – że wykonuje trening właściwie i czerwony, gdy przekracza bezpieczną strefę i pracuje zbyt intensywnie). Co prawda na wyświetlaczu pojawiają się wszystkie niezbędne informacje, ale pomysł z kolorowy podświetleniem jest według nas nowatorski i wartościowy. Oczywiście, nikt nie chce nigdy widzieć czerwonego tła o czym przekonaliśmy się na własnej skórze 😉 Ponadto rower wyposażony jest w funkcję recovery test a wyświetlacz ma wbudowany przelicznik miar angielskich i metrycznych (odległość mierzona zarówno w milach jak i kilometrach).

Rower Kettler P Eco oferuje kilka opcji pomiaru tętna. Pierwszą są sensory dotykowe umieszczone w rączkach kierownicy (najmniej dokładny pomiar), druga to klips do ucha który przez przewód wysyła informacje do konsoli (średnia dokładność) a trzecia, dająca najdokładniejsze wyniki to zestaw składający się z odbiornika Polar oraz pasa napiersiowego.

Maksymalna waga użytkownika to 150 kg, a gwarancja jaką daje producent na ten rower treningowy to 3 lata (choć wystąpienie problemów jest raczej mało prawdopodobne). Ponadto warto też wspomnieć o wbudowanych z przodu urządzenia kółkach transportowych, które umożliwiają przesuwanie roweru, oraz cztery „nogi”, które zapewniają stabilność roweru podczas ćwiczeń.

Podsumowując, Kettler Golf P Eco jest doskonałym, łatwym w użyciu rowerem treningowym. Niemiecka solidność budowy zapewnia, że rower będzie użytkowany przez lata a bogactwo funkcji zapewnia urozmaicony trening na każdym poziomie zaawansowania.

Nasza ocena: 9/10.

Zobacz również:  York Fitness C301 Diamond  |  Podział rowerów treningowych ze względu na pozycję ćwiczeń  |  Zalety ćwiczeń na rowerze stacjonarnym

 

Incoming search terms:

  • rowery kettler opinie
  • yhs-fullyhosted_003
  • Kettler Golf P Eco

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało