Rower pionowy Ergo S to kolejna propozycja z linii S Kettlera. Podobnie jak pozostałe modele w linii, oprócz podstawowych oferowanych przez maszynę funkcji i programów, daje również możliwość korzystania z aplikacji S-Fit.

Rower Kettler Ergo S

Rower podłączamy do aplikacji (zainstalowanej w smartfonie bądź tablecie, zarówno z systemem iOS jak Android) przez bluetooth. Po zalogowaniu użytkownik zyskuje ogromne możliwości treningowe – programy, tryby wyścigów (w których zmierzyć się może z innymi użytkownikami), ciekawe trasy. Może również gromadzić bardzo szczegółowe dane odnośnie każdego z treningów i przesyłać je na dedykowany portal internetowy, tworząc szczegółową, treningową bazę danych.

Rower Kettler Ergo S

Jest to rower z elektromagnetycznym systemem hamowania, zasilany sieciowo. Jego wymiary to 115 x 54 x 125 cm, waży 52 kilogramy. Cechuje go ciekawy, charakterystyczny dla linii S wygląd i czarno-niebieska kolorystyka. Masa koła zamachowego to 10 kilogramów. Dla wygody użytkownika, regulacji podlega zarówno wysokość i położenie kierownicy, jak i komfortowego, żelowego siodełka.

Rower Kettler Ergo S

Funkcje oferowane przez komputer rowerka (z pojemnościowym, szklanym wyświetlaczem), to między innymi count up/count down (a więc czas treningu mierzony jest “od góry” – zliczając ile minut zostało do końca zaplanowanego treningu, lub “od dołu” – licząc upływający czas). Na wyświetlaczu otrzymujemy feedback treningowy w postaci czasu, prędkości, częstotliwości pedałowania. Jest też program sterowany tętnem, które zmierzyć można przy użyciu dołączonego do zestawu bezprzewodowego pasa telemetrycznego. Daje on wyniki pomiaru dokładnością porównywane do EKG, pozwala też dopasować obciążenie tak, by tętno utrzymywało się na poziomie pozwalającym na osiągnięcie celu treningowego. Obciążeniem steruje się manualnie z poziomu komputera, ma ono skalę 25-400 Watt, w przeskokach co 5 W (co daje nam skalę 75-stopniową, pozwalając tym samym na bardzo dokładne dopasowanie obciążenia do preferencji i możliwości użytkownika).

Rower Kettler Ergo S

Kettler Ergo S jest ponadto rowerkiem charakteryzującym się dużą stabilnością i wytrzymałością. Maksymalna masa użytkownika to 150 kilogramów.

Zobacz również: Rower spinningowy Kettler RS  |  Rozgrzewka przed treningiem rowerowym  |   Rower poziomy C-II 7000 York Fitness  |  Poziomy rower treningowy York Fitness C215 Perform

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało