Należący do ostatniej linii Ergo rowerów treningowych Kettlera model C12 jest w niej najbardziej zaawansowanym urządzeniem. Z pewnością zadowolą się nim Ci użytkownicy, którzy stawiają na wygodę i jakość, którą cechują się produkty uznanego na rynku niemieckiego producenta.

Rower Ergometr Kettler Ergo C12 trening

Konstrukcja

Wytrzymała rama zaprojektowana została w taki sposób, by już od początku użytkownik poczuł maksymalny komfort – wykonano ją bowiem w sposób maksymalnie ułatwiający wsiadanie i zsiadanie w ergometru. Obudowę wykonano z wytrzymałych, odpornych na pot materiałów a dodatkowo pokryto ją szkłem akrylowym.

Rower Ergometr Kettler Ergo C12 kierownica

Kierownica, siodełko i pedały

Ciekawa konstrukcja ergonomicznej kierownicy przyciąga wzrok – ma bardzo nietypowy kształt. Jego zadaniem jest możliwość wielopozycyjnego ułożenia rąk, co z kolei przekłada się na postawę przyjmowaną podczas ćwiczeń – od wyprostowanej po bardziej nachyloną. Siodełko z regulacją Kettler Perfect Adjustment i komfortową warstwą wierzchnią 3D Gel zapewnia maksymalną wygodę nawet jeżeli trening trwa dość długo. Pedały z paskami pewnie trzymają stopy.

Rower Ergometr Kettler Ergo C12 siodełko

Płynność ruchu i opór

Na płynność ruchu w rowerku wpływa nie tylko dokładne dopracowanie poszczególnych elementów, ale również koło zamachowe o masie 10 kg oraz indukcyjny system hamowania. Płynna jest również elektroniczna regulacja oporu, który zmieniać można na dwa sposoby: ustawiając docelową wartość mocy w Watach w przedziale 25 – 400 W (z przeskokiem co 5 W), albo pokrętłem wybierając jeden z 20 punktów w skali.

Wyświetlacz

Wyświetlacz jest kolorowy, intuicyjny i bardzo przejrzysty, co zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania. Pojawiają się na nim dotyczące treningu parametry, czyli czas, prędkość, dystans, wydatek energetyczny, moc w Watach czy tętno (określona jest też strefa tętna, w jakiej użytkownik się znajduje). Jako ciekawostkę dodamy, że wyświetlacz zmienia kolor zależnie od strefy tętna.

Rower Ergometr Kettler Ergo C12 konsola

Pomiar tętna

W ergometrze Ergo C12 pomiar tętna następuje na dwa sposoby: poprzez sensory dotykowe, umieszczone na uchwytach lub pas telemetryczny, który wchodzi w skład zestawu i zaleca się korzystanie właśnie z niego, gdyż dokładność pomiaru jest zazwyczaj większa, niż ma to miejsce przy czujnikach dłoni.

Programy treningowe i pamięć użytkownika

Na pewno zwraca na nie uwagę wielu użytkowników, gdyż pomagają one w urozmaicaniu treningowej rutyny i zwiększają przez to poziom motywacji do ćwiczeń. Wśród oferowanych przez model C12 programów znajdziemy m.in..:

  • 10 programów predefiniowanych,
  • programy celowe,
  • Challenge Training (pobijanie własnego rekordu),
  • HIT Training, obejmujący 5 naprawdę intensywnych faz
  • IPN Coaching, dopasowujący intensywność do kondycji określonej po fitness teście
  • 2 programy sterowane tętnem.

Jest również Recovery Test (pomagający ocenić kondycję) oraz możliwość szybkiego startu, bez wyboru programu treningowego. Komputer zapamiętuje dane 4 użytkowników, można też ćwiczyć w trybie gościa.

Współpraca z aplikacjami

Urządzenie jest kompatybilne z Kettlerowymi aplikacjami treningowymi, które ściągnąć można na tablet lub smartfon, jak również z oprogramowaniem Kettler World Tours, pozwalającym na wirtualne przejażdżki po różnych zakątkach świata.

Dodatki

Rowerek ma dodatkowo uchwyt na bidon oraz podstawkę na tablet bądź gazetę.

Rower Ergometr Kettler Ergo C12

Pozostałe parametry techniczne

Zasilanie: sieciowe

Nośność 150 kg

Kółka transportowe: tak

System napędowy: pas z żebrowaniem wzdłużnym

Wymiary: 119 x 55 x 137 cm

Klasa: HA

 

„Świetny produkt i trenowanie na nim to świetna zabawa. Jestem bardzo zadowolony. PS: Obiecywana aktualizacja oprogramowania jest już gotowa.” [Źródło opinii]

 

Zobacz również: Rower Spinningowy LifeCycle GX Life Fitness  |  Korzyści i przykłady treningu interwałowego na rowerku stacjonarnym  |  Rower Poziomy / Orbitrek Hybrid Trainer ProForm  |  Rower Spinningowy Ketter Racer RS

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało