Jednym z podstawowych kryteriów wyboru stacjonarnego roweru treningowego jest oczywiście cena. Od tego jaką kwotę możemy i chcemy przeznaczyć na rower zależy jakie istotne cechy i funkcje będzie on posiadał. Istotne różnice możemy dostrzec w następujących przedziałach cenowych rowerów:

 • Rowery stacjonarne o cenach do 400 zł – do tej kategorii zaliczymy rowery mechaniczne (nie posiadające programów treningowych) oraz bardzo rzadko rowerki magnetyczne o kilkustopniowej ręcznej regulacji oporu za pomocą pokrętła. Mają wyświetlacze, na których odczytać można podstawowe parametry jak dystans, prędkość, spalone kalorie. Przykładami takich rowerów są Hop Sport HS 2070 czy Laubr Sport BC 580.
 • Rowery stacjonarne 400 – 800 zł  – tutaj znajdziemy rowery z magnetyczny system hamowania, w związku z tym jeszcze bez programów treningowych, ale bardziej rozbudowanymi komputerami sterującymi, mogącymi już prezentować tętno. Przykładami takich rowerów może być York C101 lub Body Sculpture BC6730
Body Sculpture BC-6730
 • Rowery treningowe od 800 do 1500 zł – W tym przedziale cenowym mamy rowerki magnetyczne zarówno z manualną regulacją oporu jak i tą sterowaną przez komputer – co daje nam dostęp do podstawowych programów treningowych. Są wytrzymalsze i trwalsze od tańszych rowerków. Wyposażone są też w sensory dotykowe pomiaru tętna. Przykładami rowerów treningowych z tej półki cenowej są York C202 lub Body Sculpture BC 5510 oraz Body Sculpture BC 6760
 • Rowery stacjonarne od 1500 do 2500 zł – W tym przedziale cenowym zaczynają się pojawiać również rowery spinningowe oraz rowery poziome (w poprzednich przedziałach dostępne były tylko rowery pionowe). Opór w tych wyposażonych w magnetyczny system hamowania rowerach jest regulowany z poziomu komputera. Przykładowymi modelami są tu York Diamond Fitness C301, Kettler Golf P, rower poziomy COMFORT EVOLUTION BH FITNESS H855 czy Horizon Fitness S3 (rower spinningowy).
Horizon Fitness Rower

InSportLine Rower treningowy

Źródło

 Zobacz również: Regulacja kierownicy roweru  |  Regulacja siodełka  |  Rowery inaczej  | Spinning

 

Incoming search terms:

 • rowery treningowe stacjonarne
 • rowery stacjonarne ceny
 • ceny rowerów stacjonarnych

Comments

 1. Wiktor / Lis 21st, 2015 16:43 Quote Odpowiedz

  W dobrej cenie można aktualnie kupić rower treningowy rapid w centrali inSPORTline w Polsce

 2. karol / Kwi 19th, 2016 18:20 Quote Odpowiedz

  kpiłem jakiś rok temu rower stacjonarny w bardzo przystępnej cenie przez internet na bikemia .com
  Ogólnie jestem bardzo zadowolony , nie psuje się i działa jak należy.
  Jeśli ktoś poszukuje to polecam tewn sklep.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało