Rower jest oczywiście nieodłącznym elementem życia prawie każdego człowieka – niemal każde z nas zaczynało od trzy bądź czterokołowego wehikułu, który z czasem ewoluował w przedmiot pasji lub/i ważne urządzenie treningowe. W tym artykule przedstawimy rowery niekoniecznie treningowe i nie do końca poważnie.

Rowery wodne

Stały element rodzinnych wypraw nad jezioro czy inny akwen czyli rower wodny, mały wehikuł napędzany siłą nóg osób korzystających i sterujących nim przy użyciu przekładni mechanicznej. Jako wynalazek rower wodny został opatentowany w 1988 roku.

Rower Wodny_stacjonarnerowerytreningowe.pl

Źródło

Inną odmianą roweru wodnego jest rower treningowy umieszczony w wodzie. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule o hydrospinningu.

Aqua Bike_stacjonarnerowerytreningowe.pl

Źródło

Tandemy

Tandemy to rowery przeznaczone dla dwóch osób siedzących w układzie jedna za drugą. Tandem ma wspólną dla obu osób ramę i koła, natomiast każda z osób ma swoją kierownicę, pedały i siodełko. Zdarzają się też tandemy na większą ilość osób lub takie, które z tyłu mają dwa koła (takie pojazdy nazywane są wózkami rowerowymi).

Tandem_stacjonarnerowerytreningowe.pl

Źródło

Rower w piosence

Nie w sposób nie wspomnieć o tak istotnym aspekcie, jak obecność roweru w polskiej piosence. W przeciwieństwie do bieżni, orbitreków czy kijków do Nordic Walkingu, rower ma swoich dumnych przedstawicieli w najbardziej znanych przebojach. Każdy z nas nucił kiedyś pod nosem „Rowery Dwa” nieco już zapomnianego rapera Yaro, bądź „Rower” Lecha Janerki (zawierający również ważne wskazówki odnośnie rowerowych trendów modowych – „ubierz się w obcisłe” to wbrew pozorom bardzo istotna fraza). Słuchacze wątków nieco mniej optymistycznych na pewno pamiętają „Rozebrali mi składaka”. Wniosek jest jeden – rower jest wszędzie.

Rower – pasja

Wiele osób twierdzi, że kolarstwo to nie tylko sposób na zrzucenie kilku kilogramów bądź aktywne spędzenie wolnego czasu. Dla szerokiego grona ludzi stało się ono życiową pasją (i wielu kolarzy zimą przesiada się na treningowy rower stacjonarny – przygotowując się do sezonu letniego, kiedy wyruszają na rowerowy podbój kraju i świata). Pasja ta stała się inspiracją do stworzenia niezwykle ostatnio popularnej reklamy producenta rowerowego. Według nas zasłużył on na wielkie uznanie – reklama reprezentuje naprawdę wysoki poziom i niesie ze sobą istotne przesłanie, które warto powtarzać sobie każdego dnia i ogląda się ją z przyjemnością. Dla takich inicjatyw jesteśmy zdecydowanie na tak! 🙂

 

 

Zobacz również: Spinning rowerowy  |  Rower treningowy a ciąża  |  Rowery tradycyjne  |  HRC

 

Incoming search terms:

  • rower wodny
  • rowerek wodny

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało