Wiele kobiet w ciąży nie chce w tym okresie rezygnować z aktywności fizycznej i zastanawia się, jaki rodzaj ćwiczeń jest w tym okresie zalecany. Jazda na rowerze treningowym jest w czasie ciąży rekomendowana (w przeciwieństwie do jazdy na rowerze terenowym – poruszanie się pod zatłoczonym mieście i nierównym terenie może być dla kobiety w ciąży groźne).Trening na rowerze stacjonarnym zaś zapewnia swobodę, stabilność i bezpieczeństwo treningu. Co najważniejsze, o ile nie ma przeciwwskazań lekarskich co do aktywności fizycznej, można na nim ćwiczyć przez cały czas trwania ciąży (a po porodzie wykorzystać urządzenie do powrotu do formy 🙂 )

Trening na rowerze stacjonarnym w ciąży

Źrodło

Należy pamiętać, by rower treningowy miał możliwość regulacji wysokości siodełka oraz nachylenia kierownicy. W miarę zaawansowania ciąży te parametry mogą ulec zmianie a wygoda i komfort ćwiczeń ma tu niebagatelne znaczenie, zwłaszcza dla obciążonego przez ciążę kręgosłupa. Korzystny w takim wypadku jest trening na poziomym rowerze stacjonarnym – dzięki wygodnemu siedzeniu i oparciu kręgosłup nie jest tak narażony na ból i przeciążenie.

Warto również ćwiczyć przy otwartym oknie lub włączyć wiatrak w celu zapewnienia lepszej cyrkulacji powietrza i zapobieganiu przegrzania lub uczucia duszności. Nie należy również przesadzać z intensywnością ćwiczeń. Warto korzystać z pasa telemetrycznego, który pomoże najdokładniej kontrolować puls (nie powinien być wyższy niż około 140 uderzeń na minutę).

Przed rozpoczęciem treningów na rowerze stacjonarnym podczas ciąży należy skonsultować się z lekarzem by dowiedzieć się, czy nie ma przeciwko nim żadnym przeciwskazań.

Zobacz również:  Prawidłowa pozycja jazdy  |  Hydrospinning  |  Rowery   |  Rower York Fitness C Quest   |  Kettler – rowery trekkingowe

 

Incoming search terms:

  • spinning w ciąży

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało