Większość rowerów treningowych uznanych marek Nordictrack oraz Proform jest kompatybilnych z innowacyjną aplikacją iFit (dostępną zarówno na Androida jak i IOS). Przez jej zainstalowanie użytkownik uzyskuje dostęp do platformy, która niesie ze sobą szereg funkcjonalności.

Aplikacja iFit w rowerach stacjonarnych

Przede wszystkim umożliwia ona śledzenie aktywności 24h na dobę – dotyczy to m.in. liczby wykonanych kroków, ilości spalonych kalorii, ilości spożytych kalorii a nawet analizy jakości snu.  Dane są na bieżąco gromadzone i synchronizowane, w każdej chwili użytkownik może skorzystać z analiz i wykresów, co daje mu jasny obraz efektywności czynionych wysiłków i korygowania celów z nimi związanych. Dane gromadzone są w jednym miejscu w chmurze, dzięki czemu czytane są nie tylko z rowerka, ale np. z opasek monitorujących aktywność czy aplikacji gromadzących dane dotyczące spożywanych pokarmów.

Aplikacja iFit w rowerach stacjonarnych

Aplikacja ta pozwala też znacznie urozmaicić treningi na rowerku, dzięki czemu nie są one monotonne i za każdym razem mogą wyglądać inaczej. Użytkownik może bowiem korzystać z wirtualnych tras rowerowych na świecie, zarówno gotowych, jak i tworzonych samodzielnie w oparciu o Google Maps i Google Street View. Użytkownik ma wówczas podgląd na trasę w Street View i czuje się zupełnie tak, jakby przemierzał właśnie ulice Pekinu, by za chwilę znaleźć się gdzieś na bezludnych drogach w USA. Co więcej, specjalna technologia dopasowuje opór roweru do ukształtowania terenu (a w niektórych przypadkach, jak w rowerach spinningowych Proform TDF 5.0 – także nachylenie roweru). Dane z takiego treningu są automatycznie zapisywane w chmurze.

Aplikacja iFit w rowerach stacjonarnych

Dodatkowo użytkownik może skorzystać ze specjalnych treningów opracowanych na potrzeby osiągnięcia danego celu, jak np. spalenie tkanki tłuszczowej bądź przygotowanie do wyścigu czy triatlonu. Otrzymuje też dostęp do różnych programów żywieniowych (np. odchudzanie, oczyszczanie), dzięki którym szybciej może osiągnąć swoje cele.

 

 

Zobacz również: Rower treningowy Nordictrack U60  |  Programy treningowe dla rowerów stacjonarnych  |  Zalety treningu na rowerze stacjonarnym  |  Hydrospinning

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało